Najväčší omyl roku 2014

Autor: Michaela Michelová | 30.12.2014 o 18:43 | Karma článku: 13,42 | Prečítané:  7630x

Len tá cesta je správna, ktorá je spravodlivá... Nie som kritik, ani sudca, tak prosím berte moje nasledujúce slová len ako subjektívny názor prostého občana, ktorý cíti kedy je klamaný. Duša netoleruje lož... no zároveň chápe a odpúšťa. Práve bežný občan je v súčasnej dobe podhodnotený. My nie sme sprostí... väčšina z nás len nevie čo s tým množstvom lží, ktoré sú nám servírované zo všetkých strán. Takže... 

Je Rusko skutočný agresor? Sú sankcie proti Rusku naozaj oprávnené? Sankcie sú formou trestu... a trestajú sa štáty, či vlády, ktoré nemajú v úmysle podrobovať sa politike USA... alebo štáty s dostatočnými zásobami prírodného bohatstva.

EÚ rozhodla aj v našom mene uvaliť na Rusko sankcie. Výborne!... No niečo tu jednoznačne chýbalo, o tom niet najmenších pochýb, a to bol dialóg. Každý rozumný človek vie, že problémy sa riešia najmä formou rozhovoru, no ten EÚ akosi vynechala. Pravdepodobne mala nejaké dôvody, a tak začala pre istotu trestať. Aj 5-ročné dieťa sa vzbúri, keď ho budete trestať a fackovať bez toho, aby ste sa ho pokúsili pochopiť. EÚ zatlačila Rusko do kúta a ak si myslela, že sa mu to bude páčiť, tak sa teda sakramentsky zmýlila. Žiadne sankcie na svete neprinútia Rusko, aby zmenilo svoj postoj k ukrajinskému problému, pretože dobre vedia, že je len zámienkou. Nemusím mať IQ 160, aby som pochopila, že v skutočnosti chcú zničiť Rusko ako veľmoc. Ruská federácia si chráni vlastné záujmy, svoju suverenitu, ktorú sme my ako štát už stratili - napriek tomu, že je tak mladý. Ukradli nám ju mocní tohto sveta a to isté sa pokúšajú urobiť aj Rusku. A ja im len ticho závidím, že majú prezidenta, ktorého nikto nepoťahuje za špagátiky.

Vymývanie mozgov je v súčasnosti silná zbraň, ktorú používajú mocní sveta proti bežným občanom. Či už prostredníctvom médií, alebo sa ich vykonštruované lži šíria sieťou. Zo všetkých strán sa na nás valia reportáže, články, či obrázky za účelom démonizovania Ruska. Vyvolávajú v nás nenávisť a pocit ohrozenia z ich strany... No ja necítim, že by som sa ich mala báť. Oni nie sú tí, ktorí posúvajú svoje hranice smerom na Západ. Geopolitická stratégia Ruska nie je založená na agresii, ale na prirodzenej a múdrej odpovedi na posúvajúce sa hranice NATO smerom k ich územiu. Ruská federácia neohrozuje štáty EÚ, či USA... ale ak si niekto myslel, že sa budú nečinne prizerať ako sa NATO(organizácia, ktorá humanitárne bombarduje aj nemocnice) približuje k ich hraniciam, tak sa opäť zmýlil.

EÚ a USA obvinili Rusko z nepokojov na juhovýchode Ukrajiny a zaviedli proti nemu sankcie, ktoré ho mali primäť k poslušnosti. No pravdepodobne celkom zabudli na fakt, že Ukrajina a hlavne jej východná časť je s Ruskom mocne spojená nielen ekonomicky, nábožensky, kultúrne, ale hlavne historicky. Na čo mysleli, keď si vytýčili cieľ, ktorý nemal so zdravým rozumom nič spoločné? Pričleniť Ukrajinu k EÚ a tým posunúť hranice Západu – či NATO k Rusku? Najsmutnejšie na tom je, že rozvrátili štát, doslova ho roztrhali na franforce... na znepriatelené strany, v ktorých bojuje Ukrajinec proti Ukrajincovi... človek proti človeku. Ukrajinský ľud sa jednoducho nechal zlákať falošnými sľubmi a podporou politikmi EÚ a USA, celkom zabudol na svoje korene, srdce, ktoré bije v rovnakom rytme ako srdcia národa. Pre USA neboli a nie sú ničím, kľudne ich obetujú ak to bude potrebné pri plnení ich cieľov... a ja mám také tiché tušenie, že ten kto im pomôže vstať z bahna bude práve Rusko. To bude facka pre EÚ a odznak ľudskosti pre tých, ktorých sme potrestali sankciami. Takže...

Kto je skutočný agresor? Ten, kto si chráni vlastné záujmy, alebo ten čo neváha obetovať tisícky životov pre svoje ničotné ciele? A k samotným sankciám – neboli žiadnym riešením, iba vyhrotili celú situáciu. Nikto sa nestal víťazom... no uškodili všetkým. Rusku i EÚ. No Rusko si na rozdiel od nás môže povedať, že všetko zlé je na niečo dobré, lebo sa stane ešte samostatnejším, suverénnejším a zbaví sa všetkých parazitov.

Mnohí okolo mňa kričia: „Radšej s USA ako s Ruskom... Čo všetko teraz máme, chceme sa dostať na ich úroveň...“ Ja sa pýtam, čo také TO máme??? Vzali nám to najvzácnejšie čo človek má. Vzali nám slobodu! Veď my už nie sme suverénny štát, za nás rozhodujú iní. Udeľujú sankcie v našom mene, zabíjajú v našom mene... kŕmia nás odpadom... hypnotizujú naše mozgy lžami... neinformujú nás o tom, že chemoterapia ľudí zabíja, lebo farmaceutický priemysel je úžasný biznis. Oni nás potichu, ale isto ničia a robia z nás otrokov.

Ja som Slovenka, nechcem byť v područí ani USA, ani Ruska... Mojim krásnym snom len je, aby si Slovensko vzalo späť svoju suverenitu... svoju slobodu. Prosím, nepripínajte mi na hruď nálepky s označením „proruská„ , ak ma už potrebujete hodiť do nejakej škatule, tak nech je to tá s nápisom „človek„. Som len tichý pozorovateľ, ktorý si vytvoril svoj názor, poskladal svoju vlastnú skladačku a pokúsil sa pochopiť aj druhú stranu. Jednoducho mi chýbal dialóg medzi znepriatelenými stranami... diplomatická cesta – cesta rozumu a nie sily.

Ako som už v úvode spomenula... duša chápe a odpúšťa. Chápem, prečo sa to muselo takto stať. Chápem, že to všetko malo svoj skrytý zmysel. Tých zopár mocných, ktorí riadia svet a silou-mocou sa snažia udržať na vrchole, bude musieť nakoniec skloniť svoje hlavy a priznať si, že ich éra sa blíži ku koncu. A zbraň, ktorú použili proti nám sa nakoniec obráti na nich. Čím zachádzaš, tým tiež schádzaš! Ich neviditeľná vojna lží šíriacich sa sieťou, bude nakoniec ich vlastnou záhubou.

A my... budeme konečne voľní.

„Mier nie je možné získať silou. Dá sa dosiahnuť len porozumením.“ Albert Einstein       

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?